IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu jest inna niż pozostałe, zwana jest w tradycji kościelnej niedzielą „laetare”, czyli radości. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu, aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie, nie zniechęcili się w trudnym dziele przemiany serc.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych rano o godz. 8:15, a wieczorem o godz. 17:15
  • w Śliwniku po Mszy św. o godz. 16:00.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele o godz. 17:00.

 

 1. Apostolstwo Zbawczego Cierpienia zaprasza na modlitwę różańcową w środę o godz. 7:45, aby wspólnie wypraszać ulgę w cierpieniu oraz powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i niepełnosprawnych.

 

 1. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę i będą trwały do środy włącznie. Starajmy się już dzisiaj tak zaplanować czas rekolekcji, abyśmy mogli korzystać każdego dnia z nauk rekolekcyjnych i przystąpić w środę do Sakramentu Pojednania. Pamiętajmy w naszych modlitwach o prowadzącym rekolekcje, o spowiednikach, a także o naszych parafianach, aby dla wszystkich był    to rzeczywiście czas nawrócenia i pojednania.

 

 1. Wspólnota Modlitewna Źródło Wody Żywej zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

8.    Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Ks. Dawida – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce.

 

9.    Natomiast kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na wspólne spotkanie w niedzielę, tj. 17 marca o godzinie 15:00 do kościoła św. Andrzeja. W tym miesiącu w ramach spotkania przeżyjemy wspólnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które – jeśli pogoda na to pozwoli – odbędzie się w plenerze.                                                                                                              

 1. W dniach od 19 do 21 kwietnia w Domu Młodych w Rokitnie odbędą się rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Koszt rekolekcji wynosi 170 zł. Szczegóły na Facebooku Centrum DDM.      
 2. Przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia, w dniach 16-24 marca br., w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

 

 1. Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie organizuje pielgrzymkę do Gniezna, Gietrzwałdu i Świętej Lipki w dniach 05 – 8.05.2024 r., a koszt wynosi 600 zł. Zainteresowani proszeni są o bezpośredni kontakt z Panią Barbarą Buchowską albo tel. 697  517  118.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas składa podziękowanie wszystkim parafianom za składaną żywność w sklepach. Dziękujemy także młodzieży za włączenie się do akcji TAK POMAGAM i zbieranie w sklepach darów dla potrzebujących. Będzie można jeszcze dzisiaj i przez najbliższy okres w sklepie „INTERMARCHE” składać dary dla potrzebujących, a także można przynosić gotowe paczki do zakrystii.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne po 20 zł. Podobnie jak w ubiegłych latach część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona będzie na remont Schroniska dla bezdomnych mężczyzn.

 

 1. Zapraszamy na pierwsze spotkanie Domowego Kościoła w naszej parafii, które odbędzie się dzisiaj o godz. 16:00 w salce nad garażami.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

        †      Edward Trajdos

        †      Henryka Omilanowicz

        †      Mirosław Frąc

        †      Franciszka Budynek

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…