III Niedziela Wielkiego Postu

 1. To już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Wielki Post to czas dobrych postanowień: odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma św., na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30.

 

 1. Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 11:00.

 

 1. W poniedziałek przypada święto Św. Kazimierza, królewicza.

 

 1. Natomiast we wtorek przypada dzień imienin Biskupa Pomocniczego Adriana Puta – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. wieczorna w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa; natomiast spotkanie dla Przyjaciół Paradyża o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

                                                                                                                                           

 1. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będą w piątek po Mszy św. wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz. 17:00 w salce w Domu Katechetycznym – koło biura parafialnego.

 

 1. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny będzie odprawiona w kościele Wniebowzięcia NMP w najbliższą sobotę o godz. 7:00 rano.

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 16:30 do salki nad garażami. 

 

 1. Powstaje w naszej parafii nowa Wspólnota Maryjna, której celem jest wzmocnienie i propagowanie kultu NMP – naszej Patronki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na pierwsze spotkanie we wtorek, tj. 5 marca o godz. 16:30 do salki w Domu Katechetycznym obok biura parafialnego.

 

 1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w przyszłą sobotę na godz. 10:00 do salki nad garażami.

 

 1. Zapraszamy na pierwsze spotkanie Domowego Kościoła w naszej parafii, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 w salce nad garażami.

 

 1. W Sanktuarium w Rokitnie po raz XXIII odbędzie się nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej w piątek, tj. 22 marca br. W tym roku nabożeństwo jest częścią obchodów jubileuszu 50-lecia Ruchu Światło-Życie tzw. Oazy w naszej diecezji. Planujemy wspólny wyjazd do Rokitna z naszej parafii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ks. Tomaszem.

 

 1. Świąteczna zbiórka żywności w ramach akcji „TAK POMAGAM” odbędzie się w sobotę 9 marca, br. w następujących sklepach: BIEDRONKA przy ulicy Młynarskiej, DINO koło samolotu, LIDL, NETTO i DELIKATESY CENTRUM przy ulicy Konopnickiej. Za złożone dary już dzisiaj składamy    w imieniu potrzebujących Bóg zapłać! 

           

 1. W zakrystii są do nabycia świece wielkanocne po 20 złotych.

 

 1. W przyszłą niedzielę – jak zwykle w II niedzielę miesiąca – „cicha taca” przeznaczona uregulowanie należności za renowację ambony.

 

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

          †      Maria Zarzeczna                              

          Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…