I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Środą Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Dziś przypada jego pierwsza niedziela. Warto przy tej okazji przypomnieć słowa Jana Pawła II, które są ciągle aktualne: „Rozpoczynający się czas jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi”, a szczególnie na Ukrainie.

 

 1. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:
 • dla dzieci o godz. 16:30
 • rano dla dorosłych o godz. 8:15, natomiast wieczorem dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:15.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00, natomiast w Śliwniku o godz. 9:15.

 

 1. W Wielkim Poście po Komunii św. w piątek odmawiamy modlitwę: „Oto ja, o dobry Jezu” i  za odmówienie tej modlitwy można uzyskać zupełny.

 

 1. W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Święto to jest przede wszystkim okazją do wsparcia modlitewnego każdego następcy św. Piotra, który zgodnie z wolą Chrystusa został wybrany na pasterza całego Kościoła powszechnego.

 

 1. Kościół w okresie Wielkiego Postu zachęca nas wszystkich do modlitwy, zachowania postu, a także do jałmużny – pamiętajmy o skarbonce „Mój jeden złoty dla najbiedniejszych”, która znajduje się na ostatnim filarze, przy wyjściu głównym z kościoła po stronie przeciwnej niż stolik z prasą.

 

 1. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rekolekcjonisty, spowiedników i całej naszej parafii, aby rekolekcje, które rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu przyniosły dla wszystkich obfite

 

 1. Pięciodniowy kurs przedmałżeński odbędzie w naszej parafii w dniach  26 lutego – 1 marca, a nauki rozpoczynać się będą każdego dnia Mszą św. wieczorną o godz. 18:00.

 

 1. W każdą I sobotę miesiąca jest organizowany wyjazd ze Szprotawy na Pieszą Pielgrzymkę z Międzyrzecza do Rokitna. Trasa wynosi 14 km, a bliższe informacje pod numerem telefonu 723 726 768 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 12:00.

 

 1. Natomiast w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

            †      Ireneusz Banasik

       Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…