VI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Pamiętajmy, że współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele w czasie Mszy św. o godz. 8:30 i 10:00 będziemy się modlić w intencji wszystkich chorych w naszych parafiach. Natomiast Tych, którzy chcieliby przyjąć Sakrament chorych prosimy o pozostanie w kościele po zakończeniu Mszy św., a karteczki z imieniem i nazwiskiem wrzucamy do koszyczka obok kapłana.

 

 1. Mija tegoroczny karnawał i już w tym rozpoczynającym się tygodniu, 14 lutego mamy Środę Popielcową, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu: niech to będzie dla nas czas powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, rezygnacji z zabaw i dyskotek, ograniczenia oglądania telewizji, a poświęcenia tego czasu bliźniemu, a także Panu Bogu. Niech to będzie również czas konkretnych postanowień dotyczących zmiany swojego życia.  Obrzęd posypania głów popiołem w Środę Popielcową jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, oraz inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki powinny zostać ograniczone   co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

          a/ Msze św. w Środę Popielcową:   7:00,   9:00,    16:30    i    18:00,  

                                     w Śliwniku  o  godz.  16:00

        b/ taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

 

 1. Także w Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, które zakończą się w I niedzielę Wielkiego Postu.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze krzyżowej, która w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek:

        –   dla dzieci o godz. 16:30

        –   dla dorosłych i młodzieży rano o godz.  8:15   i   wieczorem o godz.  17:15.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00,   a w Śliwniku o godz. 9:15.

 

 1. Natomiast dzisiaj rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest w naszej tradycji, że Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Ci, którzy piją, niech w imię Chrystusa ukrzyżowanego walczą ze swoją słabością. Niepijący niech dają świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.

 

 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w najbliższą środę będzie tylko rano.

 

 1. Natomiast spotkanie katechetów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

 

 1. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 26 lutego – 1 marca, a nauki rozpoczynać się będą każdego dnia Mszą św. wieczorną  o godz. 18:00.

 

 1. Ukrainę już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, a jej mieszkańcy z każdym kolejnym dniem coraz mocniej odczuwają ubóstwo, głód i strach. W związku z tym w odpowiedzi na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w nadchodzącą Środę Popielcową przy wyjściu z kościoła będzie można   złożyć ofiary do puszek jako wsparcie na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały w wyniku wojny.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

        †        Kazimierz Janicki

        †        Stanisława Rubacha

        †        Kazimierz Grabski

        †        Ryszard Jakubowski

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…