ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

W piątek 2 lutego obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w czasie, których były poświęcone gromnice  odprawiane zostały o godz. 7:00,  9:00  i wieczorem o godz. 18:00, a w Śliwniku o godz. 16:00.  Na Mszy Św. O godz. 18:00 zostały także  pobłogosławione  świece dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Nastąpiło także uroczyste  przyjęcie kandydata do grona ministrantów.

W tym dniu obchodzony był  również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego.  Odczytany został List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego pod hasłem „Obecni w Kościele – konsekrowani są pośród nas. Wznosiliśmy  modlitwę w intencji osób zakonnych, które także pochodzą z naszej parafii. Natomiast taca przeznaczona została na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.LIST NA DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2.02.2024