III Niedziela zwykła

 1. Dzisiejszą niedzielę Papież Franciszek ustanowił „Niedzielą Słowa Bożego”. Ojciec Święty przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Dlatego zachęcamy, abyśmy każdego dnia sięgali po Pismo św., a przynajmniej w niedziele – w domu poświęcili kilka minut na słuchanie samego Boga.

 

 1. W poniedziałek przypada 37 rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty – pamiętajmy w modlitwie, aby prosić o jego beatyfikację.

 

 1. W czwartek obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i apostołem narodów.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam także:
 • w środę: św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła;
 • w piątek: święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy do salki nad garażami na styczniowe spotkania w grupach:
 • Sobota, 27.01      –       16:00 SP1 7cd
 • Niedziela, 28.01 –       15:00 SP1 kl. 7b
 • Niedziela, 28.01 –       16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa Dawida –   dzisiaj po Mszy św. wieczornej w salce.

 

 1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
 • poniedziałek – Andersa, Basztowa, Bema, Bronka Kozaka oraz ul. Odrodzenia, Piastowska i Poprzeczna;
 • wtorek –       Muzealna i kolęda uzupełniająca;
 • przypominamy, że kolęda rozpoczyna się o godz. 16:00;
 • gdyby ktoś został pominięty w czasie kolędy, to prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub o kontakt telefoniczny.

 

 1. Parafialny Klub Seniora organizuje 10-dniowy wyjazd nad morze na turnus wypoczynkowy do Ustronia Morskiego w dniach  23 maja – 1 czerwca br. Całkowity koszt wyjazdu na turnus od osoby wynosi 2050,- złotych. Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości 400 złotych do końca lutego w salce nad garażami w każdą środę  w  godzinach  10:00  –  11:30.

 

 1. W naszej parafii w ostatnim czasie zaczęło brakować wolnych miejsc w księdze intencji, stąd często niemożliwe jest zamówienie Mszy świętych za naszych zmarłych, szczególnie w miesiąc po śmierci. Dlatego – za zgodą udzieloną parafiom naszej diecezji przez księdza biskupa Tadeusza Lityńskiego – w ostatnie środy każdego miesiąca o godzinie 18:00 odprawiane będą tzw. Msze Św. zbiorowe.  Są to Msze, odprawiane w wielu intencjach przez jednego kapłana. W ich czasie modlić się będziemy wyłącznie za zmarłych, których tak jak w czasie każdej Eucharystii będziemy na początku Mszy św. imiennie polecać Bogu.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 w kościele, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana w ubiegłym roku. Pamiętajmy, że nasi zmarli sami sobie pomóc nie mogą i dlatego potrzebne jest nasze w wsparcie.

 

 1. W związku z tym, że większość chrztów jest udzielana w sobotę, dlatego od stycznia nie będzie Mszy św. w czwartą niedzielę miesiąca o godz. 13:00.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                  Henryk Winiarczyk

                   Teresa Kieliba

      Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…