II Niedziela zwykła

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać,    co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

1. W środę obchodzony jest Dzień Judaizmu. Natomiast od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
  • poniedziałek – Kopernika, Koszarowa i Niepodległości;
  • wtorek –       Chrobrego, ul. Chrobrego, Kochanowskiego, Kolejowa, Prusa i Sienkiewicza;
  • środa –       Kościuszki 23 – 27  i  ul. Dębowa;
  • czwartek –       Ceglana, Kościuszki, Odrodzonego Wojska Polskiego, Różana, Warszawska i Waszyngtona;
  • piątek –       Ewangelicki i Kościelny oraz ul. I Armii, Rynek, Młynarska, Owocowa, Szpitalna, Targowa i Żeromskiego;
  • sobota –       Henryków, ul. Rubinowa, Przyjaciół i Kartowice  oraz osiedle Nowa Kopernia.
  1. W tym tygodniu patronują nam:
  • środa – św. Antoni, opat, który całe życie poświęcił pracy i pokucie;
  • piątek– św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, opiekun ubogich.

1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy do salki nad garażami nastyczniowe spotkania w grupach:
  • Niedziela, 14.01 –       15:00 SP nr 2
  • Niedziela, 14.01 –       16:00 SP1 kl. 7a
  • Sobota, 27.01     –       16:00 SP1 7cd
  • Niedziela, 28.01 –       15:00 SP1 kl. 7b
  • Niedziela, 28.01 –       16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa Dawida –   w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce.

1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w kościele, szczególnie tych, którzy odeszli w ubiegłym roku. Pamiętajmy, że nasi zmarli sami sobie pomóc nie mogą i dlatego potrzebne jest nasze w wsparcie.

1. Zelatorzy i Zelatorki Żywego Różańca mogą odebrać w zakrystii kolejny numer czasopisma „Różaniec”.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „NIEDZIELĘ” i  „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”.  Jeśli dla kogoś przeszkodą są pieniądze można wziąć gazetę za darmo.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na renowację kredensu z zakrystii.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

†      Czesława Mazur

†      Halina Jarominek

†      Danuta Muszyńska

Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…