II Niedziela zwykła

 1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać,    co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

 

 1. W środę obchodzony jest Dzień Judaizmu. Natomiast od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

                                                  

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • środa – św. Antoni, opat, który całe życie poświęcił pracy i pokucie;
 • piątek– św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, opiekun ubogich.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy do salki nad garażami nastyczniowe spotkania w grupach:
 • Niedziela, 14.01 –       15:00 SP nr 2
 • Niedziela, 14.01 –       16:00 SP1 kl. 7a
 •  Sobota, 27.01     –       16:00 SP1 7cd
 • Niedziela, 28.01 –       15:00 SP1 kl. 7b
 • Niedziela, 28.01 –       16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa Dawida –   w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, szczególnie tych, którzy odeszli w ubiegłym roku. Pamiętajmy, że nasi zmarli sami sobie pomóc nie mogą i dlatego potrzebne jest nasze w wsparcie.

 

 1. Zelatorzy i Zelatorki Żywego Różańca mogą odebrać w zakrystii kolejny numer czasopisma „Różaniec”.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „NIEDZIELĘ” i  „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”.  Jeśli dla kogoś przeszkodą są pieniądze można wziąć gazetę za darmo.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na renowację ambony.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

        †      Czesława Mazur

        †      Halina Jarominek

        †      Danuta Muszyńska

       Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…