Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny obchód Narodzenia Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa, myślimy także o naszym osobistym chrzcie, który uczynił nas dziećmi Boga i Kościoła. Warto zatem, aby ta niedziela stała się okazją do wyrażenia wdzięczności naszym rodzicom, chrzestnym i wszystkim tym, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.

2.    W środę trzecia rocznica śmierci Ks. Bpa Adama Dyczkowskiego – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy do salki nad garażami na styczniowe spotkania w grupach:
  • Niedziela, 14.01 –       15:00 SP nr 2
  • Niedziela, 14.01 –       16:00 SP1 kl. 7a
  • Sobota, 27.01 –       16:00 SP1 7cd
  • Niedziela, 28.01 –       15:00 SP1 kl. 7b
  • Niedziela, 28.01 –       16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP

1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
    • poniedziałek – os. Słoneczne   1 – 12 ;
    • wtorek –       Słoneczne  13 – 15;
    • środa –       Śliwnik, Polkowiczki oraz ul. Słowackiego i Willowa;
    • czwartek – Czarnieckiego, Krasińskiego, Lotników, Podgórna i Żagańska;
    • piątek –      Gdańska, Piłsudskiego i Sobieskiego;
    • sobota –       pozostałe ulice z parafii Św. Andrzeja Apostoła.

1. Kolędę będziemy rozpoczynać: –       w dni powszednie od godz. 16:00

–      w soboty od godz. 10:00.

1. Bp Tadeusz Lityński w czasie grudniowej wizytacji w naszej parafii zachęcał, aby zaangażować się aktywnie w grupy działające w terenie parafii, dlatego księża będą zostawiać w czasie kolędy folder, abyśmy mogli zapoznać się bliżej z grupami naszej parafii i aktywnie w nie włączyć.

1. Apostolstwo Zbawczego Cierpienia zaprasza na modlitwę różańcową w sobotę, tj. 13 stycznia o godz. 8:15, aby wspólnie wypraszać ulgę              w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i niepełnosprawnych.

1. W zakrystii są do nabycia Ewangelie na każdy dzień nowego roku 2024, z większym drukiem po 20 złotych, a z mniejszym po 10 złotych.

1. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne będzie tylko w sobotę.

1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację kredensu z XVIII w., który znajdował się w naszej zakrystii.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

Danuta Majewska

Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…