Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiaj wspominamy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Śledząc jej losy, dostrzeżmy przede wszystkim Bożą opiekę, która skutecznie i niezawodnie chroniła od wszelkich niebezpieczeństw. Pamięć o tym niech będzie zachętą dla nas, aby w codziennej, wspólnej modlitwie powierzać Bogu trudne sprawy naszych rodzin.

1. Przed nami ostatnie godziny 2023 roku. Dzisiaj w wieczór świętego Sylwestra zgromadzimy się w naszej świątyni o godz. 17:00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania. Dlatego nie będzie Mszy św. wieczorem o godz. 18:00.

1. Jutro „Nowy Rok” uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Będziemy składać sobie nawzajem życzenia. Dzielmy się z bliźnimi naszym prawdziwym bogactwem: serdecznością, dobrocią i darem przebaczenia. Kościół wskazuje nam tego dnia na Maryję, Matkę Boga. W Jej  dłonie   możemy  złożyć  naszą  przyszłość  w  czasie  Mszy św.:  które będą odprawiane jak w każdą niedzielę – nie będzie tylko  Mszy św.  o   7:00,

–         Msza św. w szpitalu o godz. 7:15,

–         a w Śliwniku o godz. 9:30.

1. Natomiast w sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego – przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu. A taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.

1. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom.

1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–    w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania  kapłańskie oraz w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa;

– w piątek adoracja Najśw. Sakramentu przez cały i okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. oraz od godz. 6:30 do godz. 12:00;

nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji święta Trzech Króli wyjątkowo będzie o godz. 16:30, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy, natomiast nie będzie odwiedzin chorych w domach w tę sobotę.

1. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą i podobnie jak     w ubiegłym roku odwiedzimy rodziny, od których otrzymaliśmy zaproszenie kolędowe. Prosimy, aby stół był nakryty białym obrusem, na stole krzyż i zapalone świece. Kolędę będziemy rozpoczynać:

–     w dni powszednie od godz. 16:00

–     w soboty od godz. 10:00.

1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

–    wtorek:  ul. 8-go Maja, 11 listopada, Hallera, Jana Pawła II, Kasprzaka, Kazimierza W., Kościelna, Kraszewskiego, Legnicka, Mieszka I, Miłosza, Pogodna, Powstańców Śląskich i Warszawskich, Wieniawskiego oraz Wyszyńskiego,

–    środa: Nowa Kopernia, ul. 3-go Maja, Paderewskiego, Robotnicza i Wyspiańskiego

–    czwartek:  ul. Ciszowska, Jasna, Krótka, Sikorskiego, Spokojna, Witosa i Waryńskiego;

–    piątek: ul. Kwiatowa, Parkowa, Porzeczkowa i Konopnickiej.

1. W zakrystii są do nabycia Ewangelie na każdy dzień, na nowy rok 2024 z większym drukiem po 20 złotych, a z mniejszym po 10 złotych.

1. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne będzie tylko w sobotę, natomiast ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na prace renowacyjne w naszym kościele.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Dubińska Irena

†      Roman Winiarczyk

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…