SUMA ODPUSTOWA W PARAFII ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

Andrzeja Apostoła przypada 30 listopada, ale zgodnie z wieloletnią tradycją Suma Odpustowa została  odprawiona w I Niedzielę Adwentu, tj. 3 grudnia o godz. 8:00.  

Przed uroczysta Sumą przybył do parafii Ks. Biskup Tadeusz Lityński, który odbywa wizytację kanoniczną. Został on powitany przez parafian. Wygłosił do zgromadzonych pasterskie słowo. Potem został poproszony o poświęcenie wieńca adwentowego i zapalenie pierwszej świecy.

Msza Święta celebrowana była przez ks. Krzysztofa. Na zakończenie uroczystej Mszy św. został wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówiona Litania do Św. Andrzeja. Przed błogosławieństwem zostało odśpiewane radosne Te DemW celebrację  Eucharystii włączyli się parafianie, a oprawę muzyczną zapewnił organista  Andrzej  Bembenik.

Ks. Krzysztof podziękował imiennie tym, którzy włączyli się w przygotowanie świątyni i otoczenia kościoła na dzisiejszą uroczystość.