I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą I Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Kościół jest wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa.     Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu.

 

 1. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w rannej Mszy Świętej o godz. 7:00 ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami w Szprotawskiej Farze. Natomiast do naszego kościoła zapraszamy w piątek na godz. 17:00.

 

 1. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na Matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. W piątek zapraszamy do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP na Godzinę Łaski: 60 minut między godz. 12:00 a 13:00 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi, która rozpocznie się Mszą św. Oto Jej słowa: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski”.

 

 1. Natomiast medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będą błogosławione w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30, a po jej zakończeniu spotkanie dla rodziców.

 

 1. Natomiast w środę w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa; natomiast spotkanie dla Przyjaciół Paradyża o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie, a przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiary na pomoc dla tych Kościołów.

 

 1. Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża z Głogowa przybędzie do naszej parafii w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:00. Chorych i niepełnosprawnych zapraszamy na spotkanie po Mszy św. w salce nad garażami.

                                                                                                                                                                             

 1. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będą w piątek o godz. 18:30, a w sobotę i niedzielę o godz. 17:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Tomasza – zapraszamy na grudniowe spotkania w grupach do salki nad garażami:
 • Niedziela, 3.12   –       godz. 15:00       SP nr 2
 • Niedziela, 3.12   –       godz. 16:00       SP1 kl. 7a
 • Sobota,   9.12      –       godz. 16:00       SP1 7cd
 • Niedziela, 10.12 –       15:00       SP1 kl. 7b
 • Niedziela, 10.12 –       16:00       SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

 

 1. Świąteczna zbiórka żywności w ramach akcji „POMAGAM” odbędzie się w sobotę 9 grudnia, br. w następujących sklepach: BIEDRONKA przy ulicy Młynarskiej, NETTO i DELIKATESY CENTRUM przy ulicy Konopnickiej  oraz w sklepach „SPAR – Społem” przy ulicy Targowej, 3-go Maja i Sobieskiego. Za złożone dary już dzisiaj składamy w imieniu potrzebujących Bóg zapłać!            

                                                                                       

 1. Za tydzień, jak zawsze w II niedzielę miesiąca „cicha taca” przeznaczona będzie na uregulowanie należności za renowację ambony.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia opłatki wigilijne oraz świece rozprowadzane w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – duże po 20, a małe po 10 zł.

 

 1. Kolęda w tym roku podobnie jak w ubiegłych latach będzie na zaproszenia, które są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypisane zaproszenia składamy do świąt Bożego Narodzenia do skarbony na stoliku z prasą, bądź też na tacę. Natomiast zaproszenia złożone już po świętach będą realizowane w ramach kolędy uzupełniającej.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                    †      Ludwik Surzykiewicz

                    †      Maria Dudek

                    †      Maria Kuligowska

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…