SPOTKANIE Z PARAFIAN Z KS. BP. TADEUSZEM LITYŃSKI

W ramach wizytacji kanonicznej odbyło się spotkanie parafian z biskupem diecezjalnym Tadeuszem Lityńskim. Spotkanie odbyło się 2 grudnia o godz. 15:00 w parafialnym kościele. Rozpoczęło się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Głównym tematem spotkania było przedstawienie grup parafialnych, które działają w naszej wspólnocie. Przedstawił je proboszcz ks. Prałat Ryszard Grabarski, jest ich 20. Ksiądz Biskup wygłosił słowa wdzięczności i uznania dla każdej z wspólnot, mówiąc jak potrzebne są one w Kościele. Każdy usłyszał jak bardzo jest wielka rolę odgrywa i jest ważny w naszej wspólnocie. Gdyż Kościół jest żywą wspólnotą ludzką powołaną do ukazywania obrazu Boga i przekształcanie się na obraz Jedynego Syna Ojca czyli Jezusa Chrystusa. Mimo iż, w naszej parafii jest wiele wspólnot to jednak nie zamykamy się na nowe, które jeszcze bardziej ją wzbogacą i ożywią.

Proboszcz Ks. Prałat Ryszard Grabarski przedstawił także biskupowi historię obrazu Cudu Eucharystycznego, który powrócił z renowacji oraz o planach utworzenia w przyszłości sanktuarium Bożego Ciała w Szprotawie.

Na zakończenie spotkania odbyła się wspólna modlitwa i błogosławieństwo. Ksiądz Biskup każdego parafianina pożegnał poprzez podanie ręki, co było indywidualną formą podziękowania i wdzięczności.