XXXIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiejsze czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak,    że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

 

 1. Przyszła niedziela to także Patronalne Święto Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne – pamiętajmy też o modlitwie za powołanych i o powołania.

 

 1. We wtorek w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam także :
 • w poniedziałek – św. Rafał Kalinowski, karmelita i kapłan, który miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem;
 • w środę – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka organistów.

 

 1. Przypominamy, że kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na listopadowe spotkania w grupach:
 • Niedziela, 19.11 –       15:00       SP1 kl. 7b
 • Niedziela, 19.11 –       16:00       SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Ks. Dawida – dzisiaj po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Kat.

 

 1. Wspólne spotkanie dla Apostolatu Zbawczego Cierpienia i Przyjaciół Paradyża oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:30 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Wspólnota modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację w piątek po Mszy wieczornej.

 

 1. W naszej parafii gościmy dzisiaj państwa Annę i Radosława Kurzawskich z kręgu Domowego Kościoła, którzy dzielą się z nami swoim świadectwem.  Chcielibyśmy, aby i w naszej parafii zawiązała się wspólnota tzw. Oazy Rodzin. Małżeństwa, które chciałyby uczestniczyć w nowopowstającej wspólnocie lub dowiedzieć się więcej prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.

 

 1. Są organizowane rekolekcje dla młodzieży w Rokitnie przez Ks. Damiana Dropa, a zainteresowani proszeni są o kontakt z Ks. Tomaszem:

1– 3 grudnia: Bohaterowie Boga – rekolekcje dla młodzieży męskiej – koszt 170 zł

Zapisy: https://forms.gle/V4VxvXmxGwhs5Hws5 – Ks. Damian Drop tel. 792 924 344

 

8-10 grudnia: Rekolekcje dla studentów „Serce, wytrzymaj!”   –   koszt 170 zł

Zapisy: https://forms.gle/6jVFuZwFcipJKL1P7  –   Ks. Piotr Bartoszek, tel. 661 429 467

 

15-17 grudnia: Akademia Dojrzewania „Zasłuchani” – adwentowe rekolekcje dla młodzieży męskiej i żeńskiej od 14 roku życia, połączone z warsztatami rozwojowymi.

Koszt 170 zł  –    Zapisy: https://forms.gle/B4PnFcxb5eKQuZvn9

Prowadzący i odpowiedzialny za rekolekcje: Ks. Łukasz Malec, tel. 734 430 294

 

 1. W nocy 30 października miała miejsce tragedia – spłonął dom strażaka z Bobrowic, dlatego dzisiaj przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. będą stali strażacy z puszkami i zbierali ofiary na pomoc dla niego.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

                   †      Helena Jąkalska

        Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…