XXXII Niedziela zwykła

 1. Jutro obchodzimy święto Pierwszych Męczenników Polski z początku  XI wieku – Patronów naszej diecezji. Krew ich przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. Odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam także :
 • w piątek – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica;
 • w sobotę – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica.

 

 1. Apostolstwo Zbawczego Cierpienia zaprasza na modlitwę różańcową w poniedziałek, tj. 13 listopada o godz. 8:15 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, aby wspólnie wypraszać ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i niepełnosprawnych.

 

 1. Natomiast w czwartek Apostolstwo zaprasza na spotkanie o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na listopadowe spotkania w grupach:
 • Niedziela, 12.11 –       15:00       SP nr 2
 • Niedziela, 12.11 –       16:00       SP1 kl. 7a
 • Sobota, 18.11     –       16:00       SP1 7cd
 • Niedziela, 19.11 –       15:00       SP1 kl. 7b
 • Niedziela, 19.11 –       16:00       SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Dawida – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce.

 

 1. W nocy 30 października miała miejsce tragedia – spłonął dom Krzysztofa – strażaka z Bobrowic, który śpieszył innym z pomocą ratując życie i dobytek, a teraz sam potrzebuje pomocy, ponieważ w pożarze stracił wszystko. Dlatego w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. będą stali strażacy z puszkami i zbierali ofiary na pomoc dla niego.

 

 1. Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na renowację ambony z naszego kościoła.

                                 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

                         †      Jan Chlebowski

        Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo