XXXII Niedziela zwykła

1. Jutro obchodzimy święto Pierwszych Męczenników Polski z początku  XI wieku – Patronów naszej diecezji. Krew ich przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. Odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

1. W tym tygodniu patronują nam także :
  • w piątek – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka;
  • w sobotę – bł. Karolina Kózkówna, dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc.

1. Apostolstwo Zbawczego Cierpienia zaprasza na modlitwę różańcową w poniedziałek, tj. 13 listopada o godz. 8:15, aby wspólnie wypraszać       ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i niepełnosprawnych.

1. Natomiast w czwartek Apostolstwo zaprasza na spotkanie o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

1. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić jeszcze w czasie Mszy św. w sobotę o godz. 18:00 oraz w przyszłą niedzielę na Mszach św.  o godz. 7:00,   8:30   i   10:00.

1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na listopadowe spotkania w grupach:
  • Niedziela, 12.11 –       15:00       SP nr 2
  • Niedziela, 12.11 –       16:00       SP1 kl. 7a
  • Sobota, 18.11      –       16:00       SP1 7cd
  • Niedziela, 19.11 –       15:00       SP1 kl. 7b
  • Niedziela, 19.11 –       16:00       SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Dawida – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce.

1. W nocy 30 października miała miejsce tragedia – spłonął dom Krzysztofa – strażaka z Bobrowic, który śpieszył innym z pomocą ratując życie i dobytek, a teraz sam potrzebuje pomocy, ponieważ w pożarze stracił wszystko. Dlatego w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. będą stali strażacy z puszkami i zbierali ofiary na pomoc dla niego.

1. Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na dokończenie renowacji kruchty zachodniej naszego kościoła.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

†      Jan Chlebowski

Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo