XXXI Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość. Wypominki w dni powszednie będą jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę oraz dwie najbliższe niedziele.

1. W czwartek rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i za cały Kościół.

1. W tym tygodniu patronują nam także:

–     w piątek :       św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła;

–    w sobotę :        św. Marcin z Tours:     odpust w Paradyżu.

1. Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza św. w intencji Ojczyzny, aby zawsze była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii zostanie odprawiona w sobotę o godz. 9:00.

1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich, którzy doświadczyli straty najbliższych na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:30 w salce nad garażami.

1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w salce w Domu Katechetycznym w czwartek o godz. 16:00.

1. Wspólnota modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację w piątek po Mszy wieczornej.

1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na listopadowe spotkania w grupach:
  • Niedziela, 12.11   –       15:00       SP nr 2
  • Niedziela, 12.11   –       16:00       SP1 kl. 7a
  • Sobota, 18.11        –       16:00       SP1 7cd
  • Niedziela, 19.11   –       15:00       SP1 kl. 7b
  • Niedziela, 19.11   –       16:00       SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP

1. Nauki przed chrztem rozpoczną się w piątek o godz. 18:30 w salce nad garażami.

1. „Cicha taca” w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na dokończenie renowacji wejścia głównego do naszego kościoła.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

†      Stanisława Litwic

†      Włodzimierz Dordzik

Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…