NOC ŚWIATŁA

31 października 2023 roku o godz. 18:00 przeżywaliśmy  NOC ŚWIATŁA przed uroczystością Wszystkich Świętych.   Mszę Świętą koncelebrowało dwóch kapłanów ks. Dawid i główny celebrans ks. Krzysztof.  Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Krzysztof, który ukazał znaczenie światła i kadzidła. Przed  wystawionym Najświętszym Sakramentem odbyło się modlitewne rozważanie, w którym wsłuchaliśmy się między innymi  w poezję  ks. Jana Twardowskiego czy też  Rozmowy duszy z Miłosiernym Jezusem. Wszystko przeplatane było  muzyką adoracyjną.  Czuwanie  prowadzone było przez wspólnotę ŹRÓDŁO WODY ŻYWEJ wraz z jej opiekunem ks. Krzysztofem. Każdy mógł podejść bardzo blisko Najświętszego Sakramentu  oraz do kadzidła i oddać Bogu  siebie lub bliskich zmarłych  dosypując ziarenka  kadzidła. Po odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych i  po błogosławieństwie  Najświętszym Sakramentem w procesji ze świecami wierni udali się  w procesji dookoła świątyni śpiewając pieśń „Zwycięzca śmierci” – chwaląc zmartwychwstałego Chrystusa, który zwyciężył śmierć i otworzył bramy Nieba.