XXX Niedziela zwykła

 1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu naszego kościoła.

 

 1. Kończymy różańcowy październik – zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe: w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00.

 

 1. W środę, tj. 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości swoich córek i synów. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas są drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Ojca: 

          –   Msza św. w kościele będzie rano o godz. 8:00               

         –   procesja na naszym cmentarzu rozpocznie się przy Kaplicy o godz. 10:00,    a po jej zakończeniu około godz. 10:24  zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych zmarłych. Natomiast na cmentarzu komunalnym przy ul. Warszawskiej procesja rozpocznie się jak zwykle przy bramie o godz. 11:30, a po jej zakończeniu około godz. 12:16  Msza św. w intencji naszych zmarłych.  

 

 1. W czwartek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych  –  Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 17:00.   Natomiast nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu komunalnym będzie o godz. 16:00,  w czasie którego będziemy modlić się za wszystkich zmarłych naszych parafian, a wspominać imiennie tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W sposób szczególny na to nabożeństwo zapraszamy rodziny, krewnych i przyjaciół tych osób, które odeszły do Pana w minionym roku.

 

 1. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w kościele:

          –   przez dwie pierwsze niedziele listopada w czasie Mszy św. zamiast kazania;

          –   w dni powszednie  2  i  3 listopada o  godz.  16:30;

          –   wypominki czytane będą zgodnie z datą i godziną.

 

 1. Wypominki za naszych zmarłych składamy do skarbony przy stoliku z prasą.

 

 1. W intencji zmarłych można ofiarować odpust: „Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach 1 – 8 listopada i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień”.

      

 1. Wspólnota Modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na Noc Światła, która odbędzie się we wtorek o godz. 18:00. Rozpoczęcie Mszą św. wieczorną, a zakończenie Adoracją oraz przejściem pod krzyż około godz. 20:30. Prosimy o zabranie zniczy do kościoła.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–  w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi  –  skorzystajmy ze spowiedzi i ofiarujmy        Komunię św. za naszych bliskich zmarłych;

–   w sobotę o godz. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w kościele Wniebowzięcia NMP, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 11:30 w kościele Wniebowzięcia NMP.

 

 1. Nauki przed chrztem rozpoczną się w piątek, tj. 10 listopada o godz. 18:30 w salce nad garażami.

 

 1. Na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 300 zł, natomiast na Misje na tacę 490 złotych. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

                         †        Jadwiga Krukowska

      Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo