XXX Niedziela zwykła

 1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu naszego kościoła.

 

 1. Kończymy różańcowy październik – zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe: dzisiaj o godz. 17:00 oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 8:15 i 17:15.

 

 1. W środę, tj. 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości swoich córek i synów. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas są drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Ojca:  

           –    Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00,  8:30,  10:00   i  o  godz.  18:00;

            –    w Śliwniku o godz. 9:30;                      

             –    procesja na cmentarzu rozpocznie się o godz. 11:30 przy bramie, po jej  zakończeniu  około  godz. 12:16  Msza św.  na  cmentarzu  za  zmarłych;

               –    starajmy się wszyscy zgromadzić na cmentarzu już o godz. 11:30, zachęćmy naszych bliskich i krewnych, aby wszyscy przybyli na cmentarz przed rozpoczęciem procesji, abyśmy mogli czynnie w niej uczestniczyć, a szczególnie we Mszy św.  i modlić się za naszych bliskich zmarłych.

 

 1. W czwartek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msza św. w Śliwniku będzie o godz. 16:00.   Natomiast nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu komunalnym będzie o godz. 16:00 w czasie, którego będziemy modlić się za wszystkich zmarłych naszych parafian, a wspominać imiennie tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W sposób szczególny na to nabożeństwo zapraszamy rodziny, krewnych i przyjaciół tych osób, które odeszły do Pana w minionym roku.   Biuro parafialne w tym dniu nie będzie czynne.

 

 1. W intencji zmarłych można ofiarować odpust: „Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach 1 – 8 listopada i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień”.

      

 1. Wypominki za naszych zmarłych składamy do skarbony przy stoliku z prasą, a także w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy bramie wejściowej od godz. 10:00 do rozpoczęcia procesji.

 

 1. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w kościele:

                  –    przez trzy niedziele listopada w czasie Mszy św. zamiast kazania;

                  –    w dniach 2 –  3  oraz  6 – 8 listopada:  rano o godz. 8:15  i  o godz. 17:15;

                  –    wypominki czytane będą zgodnie z datą i godziną, natomiast pozostałe bez daty będą czytanie w dniach 6 – 8 listopada w czasie Różańca św. o godz. 17:15.

 

 1. Wspólnota Modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na „Noc Światła’, która odbędzie się we wtorek o godz. 18:00. Rozpoczęcie Mszą św. wieczorną, a zakończenie Adoracją oraz przejściem pod krzyż około godz. 20:30. Prosimy o zabranie zniczy ze sobą do Kościoła.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

               –  w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża;

               –  w piątek adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień, natomiast okazja do   spowiedzi od godz. 6:30 – 12:00  i  15:00 – 18:30  oraz w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – skorzystajmy ze spowiedzi i ofiarujmy Komunię św. za naszych bliskich zmarłych;

              –   w sobotę o godz. 8:00 rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze. Tylko Ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych wyjątkowo w sobotę 11 listopada o zwykłej porze.

 

 1. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 11:30 w kościele.

 

 1. Nauki przed chrztem rozpoczną się w piątek, tj. 10 listopada o godz. 18:30 w salce nad garażami.

 

 1. Na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 2800 zł, a na nasze Seminarium Duchowne 2680 zł, natomiast na Misje na tacę 5900 złotych. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

               †        Jadwiga Krukowska

      Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo