XXIX Niedziela zwykła

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy       na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne, za które serdeczne dziękujemy.

 

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich bez wyjątku zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła:
 • w piątek o godz. 16:30
 • w pozostałe dni tygodnia o godz. 17:00   
 • w niedziele o godz. 7:20.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych dzisiaj o godz. 17:00, ale ze względu na pogodę do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych.

 

 1. W sobotę przypada Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy     o modlitwie w jego intencji i wypraszajmy potrzebne dla niego łaski.

 

 1. „Jest rzeczą świętą i chwalebną modlić się za zmarłych” – pamiętajmy o wypominkach za naszych zmarłych. Wypominki wraz z ofiarą składamy do skarbony na półce z prasą przy wyjściu z kościoła. Kartki na wypominki są wyłożone przy wyjściu z kościoła. 

                                          

 1. Procesja w uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu rozpocznie się przy Kaplicy o godz. 10:00, a po jej zakończeniu około 10:24 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych zmarłych.  Natomiast na cmentarzu komunalnym przy ul. Warszawskiej procesja rozpocznie się jak zwykle przy bramie o godz. 11:30, a po jej zakończeniu około godz. 12:16 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych zmarłych.  

 

 1. Przypominamy, że kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na pierwsze spotkania w grupach w salce nad garażami według następującego porządku:
 • niedziela, tj. 10  godz. 15:00  SP nr 2
 • niedziela, tj. 10  godz. 16:00  SP nr 1 kl. VII a
 • sobota,  28.10  godz. 16:00  SP nr 1 VII cd
 • niedziela, tj. 10  godz. 15:00  SP nr 1 kl. VII b
 • niedziela, tj. 10  godz. 16:00  SP nr 1 kl. VII b oraz Społeczna SP
 • uczniowie z klasy VII b ze Szkoły Podstawowej podzieleni są na dwie mniejsze grupy. Zostali przypisani do jednej z dwóch grup podczas lekcji religii.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                        †      Monika Jurczyk

                        †      Grzegorz Jurczyk

                        †      Marian Lisiecki

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…