XXIX Niedziela zwykła

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne, za które serdeczne dziękujemy.

 

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich bez wyjątku zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła w dni powszednie o godz.  8:15  i  17:15. Natomiast dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 16:30.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych dzisiaj o godz. 17:00, ale ze względu na pogodę do kościoła. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych.

 

 1. W sobotę przypada Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy     o modlitwie w jego intencji i wypraszajmy potrzebne dla niego łaski.

 

 1. „Jest rzeczą świętą i chwalebną modlić się za zmarłych” – pamiętajmy o wypominkach za naszych zmarłych. Wypominki wraz z ofiarą składamy do skarbony na półce z prasą przy wyjściu z kościoła. Kartki na dni powszednie 2 – 8 listopada są wyłożone na stoliku za ostatnimi ławkami. 

                                          

 1. Procesja w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu rozpocznie się jak zwykle przy bramie o godz. 11:30, a po jej zakończeniu około 12:16  zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych zmarłych.  

 

 1. Przypominamy, że kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na pierwsze spotkania w grupach w salce nad garażami według następującego porządku:
 • niedziela, tj. 10  godz. 15:00  SP nr 2
 • niedziela, tj. 10  godz. 16:00  SP nr 1 kl. VII a
 • sobota,  28.10  godz. 16:00  SP nr 1 VII cd
 • niedziela, tj. 10  godz. 15:00  SP nr 1 kl. VII b
 • niedziela, tj. 10  godz. 16:00  SP nr 1 kl. VII b oraz Społeczna SP
 • uczniowie z klasy VII b ze Szkoły Podstawowej podzieleni są na dwie mniejsze grupy. Zostali przypisani do jednej z dwóch grup podczas lekcji religii.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                       †      Monika Jurczyk

                       †      Grzegorz Jurczyk

                       †      Marian Lisiecki

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo