XXIII DZIEŃ PAPIESKI

15 października obchodziliśmy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”.  Po każdej Mszy Świętej można było złożyć ofiary do puszki na edukację dla zdolnej ale ubogiej młodzieży włączając się w budowę żywego pomnika papieża Polaka.  Ponadto  o  godz. 17:00 w naszym  kościele  odbył się montaż słowno-muzyczny, w którym mogliśmy    na nowo rozważać słowa papieża skierowane do następujących grup społecznych: artystów, naukowców i sportowców. Następnie wszyscy udali się przed  pomnik  papieża gdzie  została odmówiona  Litania do św. Jana Pawła II. Dzień ten przygotował i prowadził ks. Krzysztof z członkami grupy modlitewnej Źródło Wody Żywej.

Na zakończenie burmistrz Szprotawy z delegacją złożył kwiaty przed pomnikiem papieża.