ODPUST KU CZCI NMP RÓŻAŃCOWEJ

7 października 2023 roku udaliśmy się na pielgrzymkę do Pani Cierpliwie Słuchającej do Rokitna: Róże Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka w grupie 57 osób. Naszym opiekunem duchowym był nasz Ks. Proboszcz Prałat Ryszard Grabarski. Po błogosławieństwie i modlitwie o szczęśliwą podróż, zapanowała w autokarze modlitewna atmosfera: odśpiewaliśmy godzinki, odmówiliśmy tajemnice radosne Różańca Świętego i śpiewaliśmy pieśni religijne aż do samego sanktuarium w Rokitnie. W Rokitnie o godz. 10:00 był odmawiany różaniec w intencji powołań, który prowadziła młodzież, dając również świadectwo o różańcu. Następnie wysłuchaliśmy występu lubuskiego kwartetu „Lepiej późno niż wcale”.

O godz. 12:00 zostały wprowadzone uroczyście relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Następnie została odprawiona Msza Św. odpustowa pod przewodnictwem emerytowanego metropolity przemyskiego abp Józefa Michalika (kiedyś naszego bp diecezjalnego), współkoncelebrowali nasi biskupi: ordynariusz bp Tadeusz Lityński i bp senior Paweł Socha oraz około 100 księży z naszej diecezji.

Homilię wygłosił abp Józef Michalik przybliżając nam rodzinę Ulmów, ich Zycie codzienne, duchowe, wrażliwość na drugiego człowieka aż do tragicznego końca. Dziękując Pani Cierpliwie Słuchającej za opiekę i prosząc o potrzebne łaski wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Modląc się, śpiewając pieśni, pełni Miłości Bożej, ufni w opiekę Matki Bożej Rokitniańskiej.