XXVII Niedziela zwykła

 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

 

 1. W sobotę, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

 

 1. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwa różańcowe:
 • w piątek o godz. 16:30
 • w pozostałe dni tygodnia o godz. 17:30 
 • w niedziele o godz. 7:20.

 

 1. W piątek patronuje nam bł. Honorat Koźmiński, kapłan.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zapraszamy wszystkich na godz. 17:00 do kościoła, a po jego zakończeniu przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II na dalszą część obchodów Dnia Papieskiego.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w salce w Domu Katechetycznym w czwartek o godz. 16:00.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Ks. Dawida – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy nas wyprzedzili do domu Ojca – kartki są wyłożone na stoliku z prasą. Natomiast wypełnione wypominki składamy do skarbony przy stoliku.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację ambony do naszego kościoła oraz na nasze Seminarium Duchowne.

 

 1. Nowa księga intencji na rok 2024 jest już dostępna w zakrystii.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                        †      Ryszard Sykała

                        †      Stanisław Buczkowski

                        †      Andrzej Wójcik

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…