XXVII Niedziela zwykła

 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

 

 1. W sobotę, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

 

 1. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwa różańcowe:
 • dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 16:30
 • młodzież i dorosłych codziennie o godz. 8:15    i    17:15
 • a w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. W piątek patronuje nam bł. Honorat Koźmiński, kapłan.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zapraszamy wszystkich na godz. 17.00 do kościoła, a potem przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II na dalszą część obchodów Dnia Papieskiego.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w salce w Domu Katechetycznym w czwartek o godz. 16:00.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Ks. Dawida – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy nas wyprzedzili do domu Ojca – wypominki składamy do skarbony przy stoliku z prasą. Natomiast kartki, które są wyłożone w kruchcie na stoliku przy wyjściu z kościoła będą czytane w niedziele, a te, które znajdują na stoliku za ostatnimi ławkami w dni powszednie.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację wejścia głównego do naszego kościoła oraz na nasze Seminarium Duchowne.

 

 1. Nowa księga intencji na rok 2024 jest już dostępna w zakrystii.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                        †      Ryszard Sykała

                       †      Stanisław Buczkowski

                      †      Andrzej Wójcik

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…