XXVI Niedziela zwykła

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszej rodziny, narodu i całego Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny! Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i we wspólnotach rodzinnych.

 

 1. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową:
 • dzieci wtorek, środa i czwartek o godz. 1630
 • młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o godz. 815  i   1715       
 • w niedziele o godz. 1700.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. wieczornej;
 • piątek – adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień, natomiast okazja do spowiedzi od godz. 630 – 1200 i 1500 – 1830  oraz w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pojednania;
 • sobota – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 800 rano, oraz odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.  

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. Natomiast Wspólnota Modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Trójki klasowe rodziców Dzieci Komunijnych z poszczególnych klas trzecich ze szkół podstawowych zapraszamy w sobotę na godz. 14:30 do salki w Domu katechetycznym.

 

 1. Również w tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek Świętych Aniołów Stróżów
 • w środę św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów i klarysek;
 • w czwartek – św. Faustyna Kowalska apostołki Bożego Miłosierdzia;
 • w sobotę – NMP Różańcowej.

 

 1. Przypominamy, że Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się 7 października br. Koszt wyjazdu wynosi 30 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:45 z parkingu koło plebanii. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

 1. Jak w poprzednich latach w październiku składamy ofiary na nasze Seminarium Duchowne, które jak wiemy utrzymuje się przede wszystkim z ofiar składanych przez wiernych. Szczególnie, że mamy na I roku alumna z naszej parafii Mateusza Ryszawego, z czego bardzo się cieszymy i też pamiętajmy o nim w naszych modlitwach – dlatego przy wyjściu z kościoła będą rozdawane koperty, które wraz z ofiarami na ten cel składamy na tacę lub do skarbony przy wejściu do kościoła.

 

 1. Jest organizowana 9-dniowa pielgrzymka do „Ziemi Świętej” w dniach  9 – 17.02. 2024 r.  Bliższe informacje   u Ks. Krzysztofa.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na dokończenie renowacji wejścia głównego do naszego kościoła.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

                        †      Zdzisław Miotła      

            Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…