XXV Niedziela zwykła

  1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku. Módlmy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających     i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam :
  • w środę :                św. Wincenty a Paulo, kapłan        
  • w czwartek :        św. Wacław, męczennik
  • w piątek :             Św. Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał
  • w sobotę :            św. Hieronim, kapłan i doktor Kościoła.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci i młodzież oraz dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym.

 

  1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i poświęcenie różańców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 i bardzo prosimy rodziców, aby siadali w ławkach w nawie głównej razem ze swoimi dziećmi. Natomiast starszych prosimy, aby zajmowali miejsca w nawach bocznych, bądź też wybierali inną godzinę Mszy św.

 

  1. Przypominamy, że Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się 7 października br. Koszt wyjazdu wynosi 30 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:45 z parkingu koło plebanii. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                       †      Tadeusz Woźniak

                      †      Tadeusz Brodziński

                     †      Alicja Depta

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…