XXIV Niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Dlatego zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Jeżeli dla kogoś przeszkodą są pieniądze, to może wziąć gazetę za darmo i podobnie książki, które są tam wykładane.

 

 1. Dzisiaj także przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny – Dzień Sybiraka.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – św. Stanisław Kostka, patron Polski;
 • w czwartek –  Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista;
 • w sobotę –  św. O. Pio z Pietrelciny, kapłan, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i  bilokacją.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 na cmentarzu. Pamiętajmy, że oni mogą liczyć tylko   na naszą pomoc.

 

 1. Spotkanie Zelatorów i Zelatorek Żywego Różańca w poniedziałek o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. Przypominamy, że Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie również w poniedziałek o godz. 18:40 w salce nad garażami. 

 

 1. Zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8:30  i  17:30 oraz do składania podziękowań i próśb, które przedstawiamy Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej.

 

 1. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej do salki w Domu Katechetycznym.

 

 1. Natomiast Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18:00 w najbliższy piątek z modlitwą o uzdrowienie.       

 

 1. Młodzież oazową zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 19:00.

 

 1. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych w dekanacie Szprotawa rozpocznie się od 1 października br. Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami. Chętni zgłaszają się w zakrystii po każdej Mszy św. tyko do końca miesiąca.

 

 1. Przypominamy, że Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca. Koszt wyjazdu wynosi 30 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:45 z parkingu koło plebanii.  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 

 1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 do salki nad garażami.  

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację wejścia głównego do naszego kościoła, a także za te, które dzisiaj będziemy składać do puszek przy wyjściu z  kościoła na KUL i Fakultet w Zielonej Górze.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                †      Roman Stanisławski

                †      Kornela Styczyńska

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…