XXIII Niedziela zwykła

 1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg  w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

 

 1. W piątek w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

 

 1. Apostolstwo Zbawczego Cierpienia zaprasza na modlitwę różańcową w środę, 13 września o godz. 7:30 w kościele Farnym, aby wspólnie wypraszać ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i niepełnosprawnych.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej w salce Domu Katechetycznego.

 

 1. Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza na Adorację w najbliższy piątek po Mszy wieczornej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu komunalnym  przy ul. Warszawskiej.

 

 1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy wraz z rodzicami na krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę, tj. 17 września po Mszy św. o godz. 11:30 do salki nad garażami.      

 

 1. Uczniów klas siódmych chcących rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w kancelarii parafialnej:
 • 7a SP1 sobota, tj. 16.09 o godz.12:00
 • 7b SP1 sobota, tj. 16.09 o godz.13:30
 • 7cd SP1 sobota, tj. 16.09 o godz. 14:30
 • 7asp SP2 sobota, tj. 23.09 o godz. 13:30
 • 7a Społeczna SP sobota tj. 23.09 o godz. 14:30

Na spotkanie przynosimy wypełnione deklaracje, które były rozdawane przez katechetów w czasie lekcji.

 1. Zapraszamy Rodziców z dziećmi na zapisy do I Komunii w kancelarii parafialnej, z wypełnionymi deklaracjami, według następującego planu:
  •   –     poniedziałek       15:45   –     Klasa 3A – SP2
  •   –     środa                    15:45   –     Klasa 3A – SP1
  •  –     czwartek              15:45   –     Klasa 3D – SP1 i inne Szkoły
  •  –     piątek                   15:45   –     Klasa 3C – SP1
  • –    16.09   –     sobota                  godz.   9:45   –     Klasa 3B – SP1

Deklaracje dla Rodziców i dzieci będą do odbioru po Mszy o godz. 11.30.

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie w poniedziałek,  18 września o godz. 18:40 w salce nad garażami oraz dziękujemy  O. Grzegorzowi Górniakowi za skierowane do nas słowo i zachęcenie do udziału  w Apostolstwie.                                                                                                                                    
 2. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca. Koszt wyjazdu wynosi 50 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:30 z parkingu koło plebanii. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na KUL i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. wieczornej jest spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa Ks. Dawida.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

       Helena Tomaszek

Módlmy się za nią proszą c Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…