XXII Niedziela zwykła

 

 1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!

 

 1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy piątek, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

 

 1. Również w tym tygodniu przypada I czwartek – Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa;  a spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

 

 1. Natomiast w sobotę przypada Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim.

 

 1. W czwartek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. odpustowa w kościele filialnym w Śliwniku odbędzie się w niedzielę 10 września o godz. 9:30.

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. W tym tygodniu katecheci w szkołach będą rozdawać  w klasach III deklaracje komunijne. Prosimy o ich wypełnienie z obu stron. Zapisy do I Komunii rozpoczną się od 11 września według planu, który będzie podany w przyszłą niedzielę.

 

 1. Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych, które odbywają się w salce nad garażami:
 • Oaza Młodzieżowa: piątek, tj. 8 września o godz. 19:00;
 • Ministranci i lektorzy: sobota, tj. 9 września o godz. 11:00.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas ósmych – grupa ks. Dawida – oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, tj. 10 września po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu odbędzie się w sobotę 9 września. Chętnych do wzięcia udziału w tym męskim spotkaniu prosimy o kontakt    z Ks. Dawidem.

 

 1. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych rozpoczynają się w piątek o godz. 18:35  w salce nad garażami.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację wejścia głównego do naszego kościoła – efekty prac są coraz bardziej widoczne. Dlatego bardzo dziękujemy za każdą złotówka składaną na ten cel.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                       †      Jan Lis

                      †      Marek Asman

                     †      Helena Deszczyńska

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…