XXI Niedziela zwykła

 

 1. Wakacje dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

 

 1. W piątek przypada kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci   po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.  Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
 • piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy św.; Prosimy Rodziców, aby zatroszczyli się o to, by dzieci i młodzież rozpoczęły Nowy Rok Szkolny od pojednania z Bogiem w sakramencie okuty, okazja do spowiedzi będzie w piątek przez cały dzień, a w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św.;
 • sobota – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP  o    800 oraz odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze, tylko Ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych wyjątkowo w piątek.

                            

 1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich dzieci będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11:30, podczas, której pobłogosławione zostaną tornistry i przybory szkolne. Natomiast Msza św. dla młodzieży będzie o godz. 18:00, na którą zapraszamy wszystkich, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – święty Augustyn, doktor Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa;
 • we wtorek – św. Jan Chrzciciel. Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela jest jego drugim wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go   o ład moralny w naszych rodzinach i w naszym całym narodzie;
 • w piątek bł. Bronisława, dziewica.

 

 1. Przypominamy, że wakacje dobiegają końca i dlatego od przyszłej niedzieli wracamy do stałego porządku Mszy św. w niedziele.

 

 1. W przyszłą niedzielę odpust Matki Bożej Siewnej w Rokitnie oraz Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu „Światło-Życie”, Kościoła Domowego i Służby Liturgicznej Ołtarza do Matki Cierpliwie Słuchającej.

 

 1. Spotkanie katechetów w czwartek po Mszy św. wieczornej w salce.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                       †      Józef Brzeski

                       †      Lidia Pluskota

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo