XX Niedziela zwykła

1. W sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Polecajmy Jej wszystkie nasze sprawy. Po Mszy św. wieczornej śpiewana będzie Litania przy Kaplicy MB Częstochowskiej w intencji naszej Ojczyzny, aby w niej panowała miłość, sprawiedliwość i pokój.

1. W tym tygodniu patronują nam także:
  • we wtorek – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego;
  • w czwartek – święty Bartłomiej, apostoł Jezusa. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię do Armenii, gdzie poniósł śmierć męczeńską;
  • w przyszłą niedzielę – święta Monika, matka świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.

1. Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna w przyszłą niedzielę.

1. Zapraszamy wszystkich na Dożynki Gminne 2017, które odbędą się w sobotę na Błoniach Szprotawskich przy ulicy 3 Maja.  Dożynki rozpoczną się Mszą św.   o godz. 1415 w intencji dziękczynnej za zebrane tegoroczne plony oraz rolników.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Maria Jęczmyk

†      Eugenia Jeziorska

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…