KONCERT „PAMIĘĆ I CHWAŁA BOHATEROM”

W ramach XI WARSZTATÓW WOKALNYCH SZPROTAWSKIE DIVERTIMENTI  odbył się 15 sierpnia 2023 roku o godz. 18:00 w naszym kościele niezwykły i niepowtarzalny koncert, pt.”Pamięć i chwała bohaterom”. Koncert organizowany był przez Szprotawski Dom Kultury.  Usłyszeliśmy  następujące utwory: Boże coś Polskę, W krwawym polu srebrne ptaszę, Przybyli ułani pod okienko, Wojenko, Piechota, Rozkwitały pąki białych róż, Serce w plecaku, Hej, chłopcy bagnet na broń, Pałacyk Michla  oraz poezję  M. Konopnickiej, A. Asnyka i J. Ramockiego. Wystąpili: Oliwia Rudek – sopran;  Krzysztof Machowski – tenor; Andrzej Kajfasz; Dziecięco-Młodzieżowy Zespół „Fantazja” pod kierunkiem Moniki Jóźwik.   Natalia Czekanowska – fortepian oraz Ramona Boczniewicz – skrzypce. Koncert prowadziła Monika Jóźwik, a przygotowała dyrektor warsztatów Ida Tamara Zagórska (sopran). W imieniu ks. Proboszcza podziękował ks. Dawid, który odebrał statuetkę Szprotawskie  Divertimenti.