XVIII Niedziela zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Warto pamiętać o tym nie tylko w naszych modlitwach, ale dokonywać pewnych wyrzeczeń. Postawa abstynencji umożliwia budowanie przestrzeni, w której mogłyby odnaleźć się osoby pragnące zerwać z nałogiem bądź chcące skutecznego trwania w podjętych postanowieniach.

 

 1. W piątek Msza św. o godz. 17:00 w naszym kościele.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam :
 • we wtorek – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii przez głoszenie słowa i świadectwo życia;
 • w środę – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;
 • w czwartek – święty Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego. Zginął śmiercią męczeńską;
 • w piątek – święta Klara, duchowa siostra świętego Franciszka.

 

 1. W przyszłą niedzielę w kościele pw. Wniebowzięcia NMP rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące nas do uroczystości odpustowej – zapraszamy do udziału w naukach rekolekcyjnych, które będą głoszone w czasie Mszy św. w niedzielę, poniedziałek i wtorek, natomiast okazja do spowiedzi będzie w przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św.  i w poniedziałek w godz.  6:30 – 10:00 oraz   16:30 – 19:00.

 

 1. Misjonarz też będzie jak co roku po każdej Mszy św. rozprowadzał kalendarze misyjne na 2024 r. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza w przyszłą niedzielę, jak każdego 13 miesiąca o godz. 7:50 do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP  na Różaniec w intencji wszystkich chorych i cierpiących.

 

 1. Zapraszamy wszystkich na niezwykły koncert pod tytułem „Pamięć i chwała bohaterom” dla uczczenia Patronki „kościoła w mieście”, który odbędzie się  w kościele  15 sierpnia,  o  godz.  18:00 .

 

 1. Apostolstwo Trzeźwościowe Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza na XXV Rodzinne Spotkanie Trzeźwościowe w Grodowcu w dniach 25 – 27 sierpnia br. Plan i bliższe informacje znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.

 

 1. Wyjeżdżających na turnus rehabilitacyjny do Wągrowca zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz.16:30 w salce nad garażami.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest jak zwykle na prace renowacyjne przy naszej ambonie. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę składaną na ten cel.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                        †      Jolanta Wątroba

                       †      Edward Wierchowiec

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…