XVII Niedziela zwykła

 1. We wtorek wkroczymy w progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy dziesiątki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie
 • w piątek całodzienna adoracja i spowiedź od   630 – 1200 i 1500 – 1800
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 800

 

 1. We wtorek będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

 

 1. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu.

 

 1. We środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – święty Ignacy z Loyoli, nawrócony rycerz, który poświęcił swoje życie Bogu;
 • we wtorek –  święty Alfons Liguori, biskup i doktor Kościoła. Niestrudzenie oddawał się posłudze głoszenia Bożego słowa, opiece     nad młodzieżą i ubogimi;
 • w piątek – św. Jan Maria Vianney, wybitny, a jednocześnie prosty i skromny kapłan. Swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia, przekraczającego granice jego parafii. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.

 

 1. W tym tygodniu z naszej diecezji wychodzą piesze pielgrzymki na Jasną Górę:
  • 31lipca         –       Ogólnopolska Nauczycieli z Zielonej Góry
  • 31 lipca         –      z Gorzowa Wlkp.
  • 2 sierpnia –       z Zielonej Góry oraz z Głogowa.

Zachęcamy do dzieła duchowego pielgrzymowania – np. jedna tajemnica różańca każdego dnia za pielgrzymów bądź ofiarowanie trudów dnia codziennego i interesowanie się gdzie danego dnia znajdują się pątnicy na trasie pielgrzymki.

 

 1. Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego” oraz Niedzieli”, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz gościom i naszym parafianom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

                        Włodzimierz Łagowski                   

      Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…