XVI Niedziela zwykła

  1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada szesnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

 

  1. We wtorek, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

 

  1. We wtorek także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy św. wieczornej w kościele Wniebowzięcia NMP będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców – prosimy o podjeżdżanie samochodami przed kościół od strony placu Ewangelickiego. Taca przeznaczona jest na pomoc dla misjonarzy.

 

  1. Również we wtorek przypada dzień imienin Ks. Krzysztofa – w czasie Mszy św. wieczornej w „Szprotawskiej Farze” będziemy modlić się w jego intencji. Składamy jemu już dzisiaj najlepsze życzenia – zdrowia, wielu łask i błog. Bożego oraz opieki MB Wniebowziętej w pracy duszpasterskiej w naszej parafii i na studiach. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

  1. W środę w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

 

  1. Msza św. w piątek o godz. 17:00 w naszym kościele – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Natomiast w sobotę obchodzimy wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza – przyjaciół Pana Jezusa.

 

  1. Bóg zapłać za dary złożone na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie.

 

  1. Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego” oraz Niedzieli”, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz gościom i naszym parafianom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                             Kazimiera Teśluk

                        †      Władysława Wawrzkiewicz

                             Antoni Samiec

                        †      Tadeusz Wiśniewski

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…