XV Niedziela zwykła

  1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to !

 

  1. Przypominamy, że w każdy piątek jest Msza św. o godz. 17:00.

 

  1. Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy nad jezioro do Wągrowca w dniach 3 – 10 września. Odpłatność za turnus wynosi 1800 złotych. W ramach turnusu będą wykonywane 3 zabiegi plus basen i gimnastyka. Zapisy i wpłata zaliczki w wysokości 600 zł w środy w    10:00   –   11:30  w salce nad garażami.  Mamy jeszcze wolnych kilka miejsc – chętnych zapraszamy.   

 

  1. Kto chciałby włączyć do pomocy dla mieszkańców Umania na Ukrainie, to jeszcze do środy można przynosić do zakrystii artykuły żywnościowe – spis tych artykułów jest wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Natomiast dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych z wypominkami, ale ze względu na zapowiadane upały zapraszamy wyjątkowo do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP na 17:00. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo sami sobie pomóc nie mogą. 

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

                         †      Renata Krasucka

      Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…