XIV Niedziela zwykła

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie:
  • we wtorek św. Benedykta, opata i patrona Europy
  • w środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika
  • w czwartek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w sobotę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

  1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu komunalnym.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację ambony w naszym kościele.

 

  1. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie. Wyjazd w dniu 22 lipca o godz. 12:00 z parkingu koło Pepco, a koszt wynosi 37 zł. Natomiast zapisy w zakrystii oraz u Pani Anny Malanowskiej.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                       †      Zdzisława Strąk-Łukaszewska

                        †      Lech Zagórski

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…