XIII Niedziela zwykła

 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy św. i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas charakter szczególnego świadectwa.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek św. Tomasz, Apostoł
 • w czwartek bł. Maria Teresa Ledóchowska,
 • w sobotę św. Jan z Dukli, kapłan.

 

 1. Również w tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz  za Wspólnotę Krwi Chrystusa.
 • w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godz. 6:30  –  12:00  oraz   15:00  do  Mszy św. wieczornej.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy od tego tygodnia będzie odprawiana rano o godz. 8:30 i wieczorem o godz. 17:30.

 

 1. Ostatnia wakacyjna nauka przed chrztem w piątek po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

 

 1. Za tydzień, tj. 9 lipca będziemy gościć w naszej parafii Ks. Jacka Tonkowicza. Będzie głosił kazania i zaproponuje nam dwa nowe tomiki swojej poezji.

 

 1. W przyszłą, tj. drugą niedzielą miesiąca taca jak zwykle przeznaczona jest na renowację wejścia głównego do naszego kościoła.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                       †        Zbigniew Mocydlarz

                       †        Tomasz Sinkowski

   Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…