ROWERAMI SZLAKIEM WOKÓŁ TATR – PĘTLA OFCL

W dniach od 25 czerwca 2023 roku do 3 lipca 2023 roku odbyła się wyprawa rowerowa Pielgrzymkowej Grupy Rowerowej z naszej parafii. Grupa liczyła  wraz z księdzem proboszczem 9 osób plus przewodnik. W tym 8 z przewodnikiem  na rowerach i dwie osoby z logistyki. Po raz pierwszy w naszej 13-letniej historii prowadził nas przewodnik, który dołączył do nas w Zakopanem. Wyprawa zaczynała się w Zakopanem poprzez słowacką Orawę, Liptov i Spisz, a kończyła się w Krościenku. Oto etapy: Zakopane – Niżna – Dolny Kubin – Liptovsky Jan – Vażec – Keżmarok – Krościenko – Szczawnica – Jaworki – Krościenko. Ostatni dzień poświęcony był pieszej wędrówce na szczyt Sokolicy. Dzień rozpoczynał się  Eucharystią – na Słowacji w domowej kaplicy w zależności od możliwości lokalowych (salon, kuchnia, pokój), a w Polsce w kościołach. Przed samym wyjazdem specjalna modlitwa prowadzona przez księdza prałata. Dzięki przewodnikowi mogliśmy odwiedzić wiele wspaniałych miejsc na Słowacji, a w szczególności cudowne widoki Tatr Wysokich i Niskich, zamki, kościoły, jeziora, zabytki, wioski, miasta i miasteczka. Wszyscy zdrowi i cali wrócili do domu.  Było tylko jedno przebicie dętki, ale Andrzej z Mariuszem super sprawdzili się jako serwisanci.

Serdeczne podziękowania należą się  grupie logistycznej – Alicji i Danielowi oraz Andrzejowi i Mariuszowi za udostępnienie samochodów.