XII Niedziela zwykła

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi  i  nasze  braki   w  wierze,  nadziei  i  miłości.   

 

 1. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa dzisiaj po Mszy św. oraz w piątek po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. W czwartek czcimy Apostołów Piotra i Pawła, dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół; św. Piotr jest gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą żadne, nawet piekielne moce, oraz św. Paweł, który poniósł Ewangelię między pogan. Uroczystość ta jest okazją do podziękowania Bogu za posługę wszystkich następców św. Piotra, zwłaszcza ostatnich papieży. Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 17:00,   a taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w kościele pw. Wniebowzięcia NMP o godz. 8:00 rano. Natomiast chorych w domach w tym tygodniu odwiedzą tylko Ks. Dawid   i   Ks. Krzysztof.

 

 1. Szprotawski Dom Kultury organizuje XXXI Festiwal Grup   Śpiewaczych      i Tanecznych „Ziemia i pieśń” w dniach 30.06 – 2.07 2023 r. Będą także śpiewać w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i na Mszy św. o godz. 11:30 w najbliższą niedzielę.

 

 1. Natomiast biuro parafialne w czasie wakacji czynne będzie tylko w czwartki  i  soboty w stałych godzinach.

 

 1. Przypominamy, że od dzisiaj obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania niedzielnych  Mszy św.,  dlatego w kościele pw. Wniebowzięcia NMP:
 • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800,  będzie  wieczorem  Msza św.   o    1930;
 • w dni powszednie według stałego porządku: 7:00 ;     9:00    i    18:00;
 • spowiedź tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.
 • pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                         †     Edward Grocholski

                        †     Bronisława Snita

                     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…