XII Niedziela zwykła

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi  i  nasze  braki   w  wierze,  nadziei  i  miłości.

1. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 19:00 oraz do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej.

1. W czwartek czcimy Apostołów Piotra i Pawła, dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół; św. Piotr jest gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą żadne, nawet piekielne moce, oraz św. Paweł, który poniósł Ewangelię między pogan. Uroczystość ta jest okazją do podziękowania Bogu za posługę wszystkich następców św. Piotra, zwłaszcza ostatnich papieży. Taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

1. Natomiast w środę przypada wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.

1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano. Natomiast chorych w domach w tym tygodniu odwiedzą tylko   Ks. Dawid   i   Ks. Krzysztof.

1. Szprotawski Dom Kultury organizuje XXXI Festiwal Grup Śpiewaczych      i Tanecznych „Ziemia i pieśń” w dniach 30.06 – 2.07 2023 r. Będą także śpiewać w naszej świątyni na Mszy św. o godz. 11:30 w najbliższą niedzielę.

1. Natomiast biuro parafialne w czasie wakacji czynne będzie tylko w czwartki  i  soboty w stałych godzinach.

1. Ze względu na prace remontowe prowadzone w kruchcie zachodniej do kościoła wchodzimy w dni powszednie wejściem bocznym od strony ratusza.

1. Przypominamy, że od dzisiaj obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania niedzielnych  Mszy św.:
  • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a  będzie  wieczorem  Msza św.   o    1930;
  • w dni powszednie według stałego porządku: 7:00 ;     9:00    i    18:00;
  • spowiedź tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.
  • pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†     Edward Grocholski

†     Bronisława Snita

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…