XI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, Głównej Patronki diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także kolejna rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

 

 1. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jezusa. Weźmy udział w nabożeństwie czerwcowym lub też osobiście odmawiajmy litanię do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, są odprawiane:
  • w niedziele o godz. 17:00
  • w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na cmentarzu dzisiaj o godz. 17:00 za naszych bliskich zmarłych, a szczególnie za tych, którzy odeszli do Pana     w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

 

 1. Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza na ostatnią przed wakacjami adorację Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy nad jezioro do Wągrowca w dniach 3 – 10 września. Odpłatność za turnus wynosi 1800 złotych. W ramach turnusu będą wykonywane 3 zabiegi plus basen i gimnastyka. Zapisy i wpłata zaliczki w wysokości 600 zł w środy w    10:00   –   11:30  w salce nad garażami. 

 

 1. Piątek to także ostatni dzień w tym roku szkolnym – w czasie Mszy św. o godz. 7:00;  8:00  i  9:00 będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny i dlatego zapraszamy dzieci i młodzież oraz nauczycieli i rodziców:
 • dzieci z klas I – III szczególnie na godz. 8:00 rano;
 • natomiast dzieci z klas IV – VIII oraz młodzież  na godz. 9:00;
 • okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. W sobotę rozpoczynają się wakacje. Przypominamy, że wakacje nie są czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Obowiązują nas zatem także na urlopach niedzielne Msze św., osobista modlitwa, zachęcamy także do korzystania z sakramentu spowiedzi. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia. Pamiętajmy także o przepisach drogowych: ze względu na siebie, ale również innych użytkowników dróg.

 

 1. Duszpasterstwo Rolników naszej diecezji, zaprasza na Jubileusz 40-lecia Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jubileusz odbędzie się w Klenicy, Bojadła, 1 lipca i rozpocznie się Mszą świętą o godz. 17:00. Po Mszy św. będzie można nabyć i skosztować wielu produktów regionalnych. Natomiast o godz. 20:00 rozpocznie się koncert jubileuszowy zespołu „NiemaGotu”. Natomiast 2 lipca w Klenicy, Mszą świętą o godz. 8:00, rozpocznie Piesza pielgrzymka, zapraszamy chętnych do wspólnego pielgrzymowania.

 

 1. W dniach 2-12 sierpnia br. z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Trwajmy w kościele” wyruszy 43 Piesza Pielgrzymka Głogowska. Więcej informacji na stronie internetowej: www.pielgrzymka.glogow.pl oraz na Facebook’u. Zapisy na stronie internetowej oraz na spotkaniach przepielgrzymkowych       w Głogowie i Żarach.

 

 1. Od przyszłej niedzieli, tj. od 25 czerwca obowiązuje wakacyjny porządek   odprawiania   Mszy św.:
 • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13:00   i   18:00, ale  będzie  wieczorem  Msza św.   o  godz.  19:30
 • w dni powszednie Msze św. będą odprawiane według stałego porządku
 • okazja do spowiedzi tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                        †      Franciszek Adamski               

                        †      Krzysztof Jachimek                

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…