OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

W czwartek 15 czerwca 2023 roku na Mszy św. o godz. 18:00 zakończono obchody uroczystości Bożego Ciała. Eucharystię koncelebrowało dwóch kapłanów: ks. Krzysztof i ks. Dawid. Głównym celebransem był ks. Dawid. Po  poświęceniu wianków z kwiatów i ziół został procesyjnie zaniesiony Najświętszy Sakrament do czterech ołtarzy wewnątrz świątyni. Przy każdym ołtarzu została odczytana  Ewangelia. Między drugą i trzecią stacją wierni wyszli w procesji dookoła kościoła.

Po zakończonej uroczystości szczególne podziękowania od ks. Dawida i ks. Proboszcza otrzymały osoby, które aktywnie włączyły się w celebrację całej oktawy, a w szczególności osoby, które sypały kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, co niektórym wydawałoby się jest takie prozaiczne, a jednak jest nieodzownym elementem naszej tradycji.