X Niedziela zwykła

 1. Dziś przypada X niedziela w ciągu roku. Ponieważ mamy czerwiec, zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane:
  • w piątki po Mszy św. o godz. 17:0
  • w niedziele po Mszy św.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Dzień ten jest także światowym dniem modlitw o świętość kapłanów. Prosimy w tym dniu o modlitwy w naszych intencjach,  aby Pan kształtował pasterzy według swego Serca.   Także w piątek przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki,  lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce  dla naszego dobra.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Dawida – oraz ich rodziców w przyszłą niedzielę, tj. 18 czerwca po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

 1. Uroczystość Najśw. Maryi Panny z Rokitna, Głównej Patronki diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także XXXIV rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej przypada w przyszłą niedzielę.

                        Natomiast w sobotę  w Rokitnie, odpust ku czci Pani Cierpliwie Słuchającej,  patronki diecezji.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Przed dwoma laty o tej porze kleryk Damian Swiniarek kończył praktykę w naszej parafii, w którą włączył się bardzo aktywnie: zwłaszcza praca w zakrystii, prowadzenie nabożeństw, spotkania z grupami, szczególnie z młodzieżą. Natomiast w przyszłą niedzielę Ks. Damian już jako kapłan odprawi Mszę św. prymicyjną o godz. 11:30 w naszej wspólnocie, na którą bardzo serdecznie zapraszamy do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP.

 

 1. Modlitwy za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Warszawskiej w przyszłą niedzielę o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych, a szczególnie za tych, którzy odeszli do Pana w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

 1. Serdeczne Bóg zapałać za ofiary składane na renowację ambony.

 

 1. Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 2. K o m u n i k a t   !

  Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę pomocy żywnościowej dla mieszkańców miasta partnerskiego Umań    w Ukrainie. W wyniku ostrzału rakietowego bloków mieszkalnych w tym mieście w dniu 28 kwietnia zginęło 26 osób, w tym sześcioro dzieci. Ze względu na przebywającą w Umaniu dużą liczbą uciekinierów z terenów objętych walkami,       w mieście brakuje wielu produktów i sprzętu, potrzebnego     do usuwania skutków ataków rakietowych.  Dlatego prosimy o przynoszenie do Kaplicy Krzyża Św. niepsujących się produktów żywnościowych, takich jak:    mąki, kasze, makarony, cukier, puszki, czekolady, twarde słodycze. Ponadto można również przynosić artykuły chemiczne typu: proszki, mydła, płyny do naczyń itp.  Można przynosić także pożywienie dla zwierząt.   Wszystkie zebrane dary zostaną dostarczone do Umania konwojem humanitarnym, organizowanym przez Burmistrza Szprotawy pod koniec miesiąca czerwca lub w lipcu br.  Dodatkowo Burmistrz Szprotawy wraz ze strażakami OSP przekaże trzeci już samochód pożarniczy oraz polowe pneumatyczne punkty pomocy medycznej.

   Z góry dziękujemy za okazaną pomoc oraz odruchy serca dla walczącej Ukrainy.

                                                                    Ks. Proboszcz

 

11. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                       †      Lucjan Dobrowolski                        

                      †      Irena Mikołajczyk  

                      †      Maria Łukaniuk

                      †      Irena Kubera

                      †      Anna Pazdro

                  Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…