Zesłanie Ducha Świętego

1. Chrystus Pan po zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomniał im wszystko to, czego nauczał, przekonał świat o grzechu i sądzie. Duch Pocieszyciel został nam właśnie dziś dany. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus – zachęcamy chorych parafian do modlitwy w intencji

1. W poniedziałek w drugi dzień oktawy Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie NMP Matki Kościoła. Ona, oczekując razem z Apostołami w Wieczerniku na Ducha Świętego,  stała się wzorem modlącego się Kościoła  –  Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 17:00.

1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawiane w piątki oraz w niedziele i święta po Mszy św.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

1. Młodzież z parafii pw. Wniebowzięcia NMP i  Św. Andrzeja Apostoła  oraz z Leszna Górnego przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele w środę o godz. 17:00, którego udzieli Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński. Natomiast spowiedź dla kandydatów do bierzmowania będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 według podanego planu.

1. Apostolat Zbawczego Cierpienia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie na uroczystości odpustowe na dzień 13 czerwca, tj. we wtorek dla osób chorych i niepełnosprawnych. Koszt wyjazdu wynosi około 50 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Kontakt telefoniczny z Panią Barbarą Buchowską pod numerem telefonu:   68 : 376 3838    i    697 517 118.   Serdecznie zapraszamy.

1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:
  • w piątek adoracja oraz okazja do spowiedzi od godz. 16:00;
  • w sobotę odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

1. Z okazji XVI Święta Dziękczynienia, które przypada w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona w parafiach zbiórka do puszek na rzecz kontynuacji prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

1. Przypominamy, że modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu komunalnym dzisiaj o godz. 17:00 – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie tych, którzy pożegnali swoich bliskich w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Andrzej Samborowski

†      Zofia Telec