Zesłanie Ducha Świętego

 1. Chrystus Pan po zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomniał im wszystko to, czego nauczał, przekonał świat o grzechu i sądzie. Duch Pocieszyciel został nam właśnie dziś dany. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary w swoich rodzinach i w swoim środowisku.

 

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus – zachęcamy chorych parafian do modlitwy oraz do ofiarowania swojego cierpienia w intencji

 

 1. W poniedziałek w drugi dzień oktawy Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie NMP Matki Kościoła. Ona, oczekując razem z Apostołami w Wieczerniku na Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się K-ła.

 

 1. Ostatnie nabożeństwa majowe będą odprawione w poniedziałek i wtorek o godz. 17:30, a w środę o godz. 8:30 rano.

 

 1. Natomiast nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się w czwartek i będzie odprawiane:
 • w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
 • w niedziele i święta o godz. 17:00.

 

 1. Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzimy w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Papież Benedykt XVI ustanawiając to święto pragnął, aby przyczyniało się do pogłębienia świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

 

 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa; a spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami;
 • w piątek całodzienna adoracja, którą zakończymy o godz. 17:45 Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz okazja do spowiedzi:   6:30  –  12:00    i    15:00  –  18:30;

 

 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Młodzież z parafii pw. Wniebowzięcia NMP i Św. Andrzeja Apostoła oraz z Leszna Górnego przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele w środę o godz. 17:00, którego udzieli Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński. Natomiast spowiedź dla kandydatów do bierzmowania będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 według podanego planu.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie na uroczystości odpustowe na dzień 13 czerwca, tj. we wtorek dla osób chorych i niepełnosprawnych. Koszt wyjazdu wynosi około 50 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Kontakt telefoniczny z Panią Barbarą Buchowską pod numerem telefonu: 68 : 376 3838 i    697 517 118.   Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Z okazji XVI Święta Dziękczynienia, które przypada w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona w parafiach zbiórka do puszek na rzecz kontynuacji prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

 1. Przypominamy, że modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu dzisiaj o godz. 17:00 – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie tych, którzy pożegnali swoich bliskich w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                        †      Andrzej Samborowski

                       †      Zofia Telec

                       †      Ireneusz Suszko

                        †      Irena Sosnowska

                         †      Mirosław Wojtasik

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo