Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

 1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. W piątek odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

 1. Także w piątek przypada Dzień Matki, dlatego w naszych modlitwach pamiętajmy o naszych matkach tych żyjących, a także tych, które odeszły już do Pana. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

 

 1. Wspólnota „Źródło Wody Żywej” zaprasza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego dnia 27 maja w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00, zakończenie Apelem Jasnogórskim około 21:00. Szczegółowy program dostępny jest na plakacie.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocy, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy. Dlatego zachęcamy do korzystania ze spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św.

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: w każdą niedzielę po Mszy św., a w piątki o godz. 16:30.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Dawida – zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej do salki nad garażami.

 

 1. Natomiast wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa Tomasza – zapraszamy na spotkanie dzisiaj, a także w przyszłą   niedzielę po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

 1. Zapraszamy wszystkich młodych (od VI klasy wzwyż) do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodzieży!  Wyjazd w sobotę 10 czerwca około godziny 13:00, powrót tego samego dnia około godziny 22:00. Zapisy u ks. Tomasza.  Koszt 60 zł.

 

 1. Dzieci z klas III z naszych parafii włączyły się w tym roku do Akcji Misyjnej – „Dzieci Komunijne Dzieciom w Rwandzie” i zebrały na ten cel 1105 zł. Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom, za tak   piękny owoc I Komunii św.

 

 1. Modlitwy za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Warszawskiej w tym miesiącu będą wyjątkowo w czwartą niedzielę miesiąca, tj. 28 maja o godz. 17:00.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                        †      Czesław Sinoracki

                      †      Andrzej Danielak

                      †      Dariusz Nowak

                   Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…