Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, dlatego módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Św.

1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała –  Msze św. o godz. 8:00 oraz  10:00 i wyjście procesji z kościoła do czterech ołtarzy około godz. 10:30. Trasa procesji w tym  roku będzie prowadzić ulicami: Jedności, Jagiełły, Łokietka i na plac przed kościołem. Ołtarze budowane będą: na ulicy Jedności, Jagiełły i Łokietka oraz przy kościele. Prosimy o sąsiedzką pomoc przy budowaniu i przystrajaniu ołtarzy. Okna katolickich mieszkań powinny być odpowiednio przystrojone, co będzie szczególnym podkreśleniem charakteru uroczystego dnia. Starajmy się brać czynny udział w procesji przez zaangażowanie w śpiew, a pomocą w tym będą śpiewniki z tekstami pieśni, które mamy w domach. Udział w procesji jest naszym wyznaniem wiary, ale nie zwalnia z  uczestnictwa we Mszy św.  Prosimy o przygotowanie chorągwi, figur i obrazów oraz kwiaty do sypania na procesję. Natomiast dziewczynki prosimy o sypanie kwiatów w czasie procesji.

1. Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński udzielił dyspensy w piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a podjęcia innych form pokuty, jak na przykład: modlitwa, jałmużna czy uczynki pobożności i miłości.

1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele są odprawiane: – w niedziele i święta po Mszy św.

–       w piątki po Mszy św.

1. Z okazji XVI Święta Dziękczynienia dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek na rzecz kontynuacji prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie w poniedziałek o g. 16:30.

1. Wspólnota „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację w piątek w kościele pw. Wniebowzięcia NMP po Mszy św. wieczornej.

1. Uczestników turnusu do Ustronia Morskiego zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 8:30  i  na spotkanie w ogrodzie o godz. 16:00.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII oraz ich rodziców w niedzielę, tj. 18 czerwca po Mszy św. wieczornej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie.

1. Przypominamy, że Apostolat Zbawczego Cierpienia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium w Rokitnie na dzień 13 czerwca, tj. we     wtorek dla osób chorych i niepełnosprawnych. Koszt wyjazdu wynosi około 50 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Kontakt telefoniczny z Panią Barbarą Buchowską pod numerem telefonu:  68 : 376 3838    i    697 517 118.

1. Nauki przed chrztem rozpoczną się w piątek po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Katechetycznym (koło biura parafialnego).

1. W przyszłą niedzielę cicha taca przeznaczona będzie na prace renowacyjne przy ambonie.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Piotr Długosz

†      Zofia Kotowska

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…